Okulary dla kierowcy – 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Okulary dla kierowcy – 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę

Chcesz kupić okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne, których będziesz używać podczas jazdy samochodem? Jeśli na to pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to na pewno zainteresuje Cię ten artykuł. Dowiesz się z niego, na jakie 3 kwestie należy zwrócić uwagę przy wyborze okularów dla kierowcy.

Wybierz odpowiednie oprawki

Pierwszą kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę, gdy kupujesz okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne, są oprawki. Przede wszystkim dobre okulary dla kierowcy nie powinny ograniczać pola widzenia. Wynika to z faktu, że mnóstwo rzeczy widzimy tzw. kątem oka i ta prawidłowość dotyczy również osób, które noszą szkła korekcyjne. W momencie, w którym podczas jazdy masz efektowne oprawki o szerokich zausznikach, musisz liczyć się z tym, że Twoje pole widzenia jest znacznie ograniczone. Ten czynnik może spowodować, że w trakcie jazdy nie zauważysz w porę samochodu poruszającego się po sąsiednim pasie ruchu lub nadjeżdżającego z boku. Tego typu sytuacja może nieść ze sobą poważne konsekwencje, dlatego też staraj się unikać okularów o szerokich zausznikach.

Zainwestuj w okulary przeciwsłoneczne lub korekcyjne, które mają powłokę antyrefleksyjną

Dobre okulary dla kierowcy, obojętnie czy są to okulary przeciwsłoneczne czy korekcyjne, posiadają powłokę antyrefleksyjną. Jak sama nazwa wskazuje głównym celem tej powłoki jest eliminowanie uciążliwych dla naszych oczu refleksów świetlnych, które bardzo często powstają na gładkich i wypolerowanych powierzchniach soczewki okularowej. Brak powłoki antyrefleksyjnej w okularach dla kierowcy powoduje, że kontrast widzenia jest gorszy, dlatego warto zainwestować w to rozwiązanie.

Kolor szkieł ma znaczenie

Ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze okularów do jazdy samochodem, jest kolorystyka szkieł. To niezwykle istotna kwestia dla osób, które chcą zamówić okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi. Jeśli jesteś krótkowidzem, to pamiętaj o tym, że najlepsze dla Ciebie są okulary z filtrami preferującymi fale dłuższe, czyli te z czerwono-brązowymi szkłami. Z kolei jeśli jesteś dalekowidzem  to lepszym rozwiązaniem będą dla Ciebie filtry preferującymi krótsze fale, co oznacza, że powinieneś stawiać na szarozielone szkła.

 

  • 0 Comments 

    0 Comments