Okulary Ray-Ban ikoną stylu

Marka Ray-Ban to światowy lider rynku okularów. Dziś jest najchętniej wybieraną marką wśród okularów przeciwsłonecznych, jak i korekcyjnych. Doświadczenie zdobywane przez 70 lat przełożyło się na ponadczasowy charakter marki i rozpoznawalność.

Ray-Ban Story

W 1929 roku generał MacCready zwrócił się do marki Ray-Ban o stworzenie okularów, które będą chroniły pilotów przed odbijającymi się promieniami słonecznymi, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej widoczności. Oznaczało to narodziny pierwszych okularów z zielonymi soczewkami ANTI GLARE. Pierwsze modele trafiły do sklepów w 1936 roku jako, znany dzisiaj wszystkim, model AVIATOR. W 1937 roku Ray-Ban został zarejestrowanym znakiem towarowym i wprowadzony do obrotu. Nazwa miała miała podkreślać, że okulary mogą blokować blask i chronić oczy użytkownika przed promieniami słonecznymi (ang. Ray – promień, Ban – zakaz, blokada). Marka ma w swoim asortymencie wiele różnych rodzajów okularów. Firma stworzyła tzw. ikony stylu – Ray-Ban ICONS, czyli modele, które bez względu na trendy panujące w modzie zawsze pozostają na topie. W ofercie marki każdy znajdzie coś dla siebie. Obecnie marka Ray-Ban zmienia swój wizerunek, nadając nowym modelom wielobarwność  poprzez odważnie łączone szalone kolory i niekonwencjonalne wzory.

Ray Ban Gliwice pryzmat

Bestsellery

W 1961 roku zostali okrzyknięci  „Najwybitniejszą marką w okularach przeciwsłonecznych”.  Okulary Ray-Ban stały się ikoną stylu. Nosili je między innymi:  Audrey Hepburn (w filmie Śniadanie u Tiffany’ego), Tom Cruise (w filmie Top Gun), Marilyn Monroe, a także Michael Jackson. Najpopularniejsze modele okularów Ray-Ban:

  • Aviator (model, dzięki któremu marka Ray-Ban stała się rozpoznawalna)
  • Clubmaster (powstały w wyniku projektu REMASTER, mającym na celu ukazanie więzi marki z muzyką, podkreślając pozycję marki jako ikona. W projekcie osiem międzynarodowych gwiazd muzyki przerobiło swoje największe hity z lat 50. i 60. na specjalne życzenie marki i przedstawiło je podczas trzech wielkich imprez.)
  • Wayfarer (klasyczny model okularów, które zwróciły uwagę przemysłu filmowego i zostały wykorzystane w wielu produkcjach Hollywood)

Obecnie okulary Ray-Ban są numerem jeden na rynku. Chcesz poczuć się jak ikona stylu? Nie masz nad czym się zastanawiać. Wybierz okulary Ray-Ban

  • 0 Comments 

    0 Comments