OKULISTYKA

Okulista z Gliwic radzi, jak utrzymać wzrok w dobrym stanie na lata

O wzrok trzeba dbać. Jest to szczególnie ważne, gdyż ten narząd wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Wprawdzie niektórych procesów nie jesteśmy w stanie zahamować, ale na część z nich mamy wpływ.

Należy przede wszystkim unikać promieni UV, które w najgorszym razie mogą zniszczyć wzrok. Stąd też tak ważne jest noszenie okularów słonecznych. Nie bez znaczenie jest również komfort pracy. Należy stworzyć odpowiednie warunki do czytania książek czy gazet. Sztuczne oświetlenie nie jest przyjazne dla wzroku. Powinniśmy również zadbać o zdrowy sen, a także unikać długiego siedzenia przed ekranem komputera, telewizora, telefonu. Warto również zwrócić uwagę na dietę, w której nie powinno brakować marchewki i innych warzyw bogatych w witaminę A – jest ona szczególnie przydatna, gdyż chroni przed wysychaniem spojówek.

Okulista Gliwice – odwiedzaj go regularnie

Nie bez znaczenie są również regularne wizyty u lekarza. Sami nie jesteśmy w stanie dobrze zadbać o oczy. Okulista Gliwice musi przynajmniej raz na rok wykonać badania. Jest to o tyle istotne, że im wcześniej wykryta wada, tym łatwiej ją wyeliminować. Lekarz ocenia stan powiek, spojówek, soczewek, a także bada dna oczu. Na szczęście kontrole nie są bolesne i trwają zaledwie kilka minut. Warto jednak o nich pamiętać, by potem nie mieć większych problemów.