Właściwe okulary przeciwsłoneczne gwarantują ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV

Właściwe okulary przeciwsłoneczne gwarantują ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV

Kto nie chroni oczu dobrymi okularami przeciwsłonecznymi naraża je na szkodliwe działanie promieni UVA i UVB. W jaki sposób dobrać dobre okulary? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie? 

 

W słoneczne dni bez okularów ani rusz.

Okulary przeciwsłoneczne to przedmiot, bez którego nie powinnaś wychodzić nie tylko latem, ale też zimą. Dzięki nim możesz uchronić swój wzrok przed działaniem promieni słonecznych, które niezależnie od pory roku przedostają się do oka. Nieodpowiednie okulary przeciwsłoneczne niszczą wzrok. W dalszej perspektywie mogą skutkować rozwojem chorób oczu, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej czy zaćma. .

Okulary przeciwsłoneczne jedynie ze sprawdzonego źródła.

Jedynym miejscem, w którym warto kupować okulary przeciwsłoneczne, jest dobry salon optyczny. Dlaczego nie warto kupować je na bazarach lub w marketach? Tego typu okulary zamiast pomagać, jedynie szkodzą Twoim oczom. Nie posiadają one odpowiedniego filtra, dlatego też, gdy je założysz, Twoje źrenice będą się rozszerzać. Jest to niezdrowe, ponieważ w ten sposób do wnętrza Twojego oka dociera więcej szkodliwych promieni słonecznych.

 

Kolor ma znaczenie

Wybierz okulary przeciwsłoneczne o odpowiednim dla siebie zabarwieniu:

👓 kolor brązowy – poprawia  ostrość widzenia i kontrast, dzięki czemu oczy się nie męczą,

👓 kolor szary – takie zabarwienie nie zmienia kolorów otaczających przedmiotów, co ułatwia ocenę odległości. Szare soczewki zachowują rzeczywisty kontrast, dając najbardziej naturalny obraz,

👓 kolor zielony – poprawia kontrast widzenie podczas słabego nasłonecznienia,

👓 kolor żółty i pomarańczowy – poprawia kontrast widzenia w pochmurny dzień.

Ważny jest również stopień zabarwienia soczewek. Wystarczającą ochronę zapewniają te zabarwione w 70-75 proc., a przy silnym nasłonecznieniu – nawet w 90 proc.

Stawiaj na dobre okulary przeciwsłoneczne

Niestety, zwykłe okulary przeciwsłoneczne nie dają Twoim oczom pełnej ochrony. Tego typu ochronę zapewniają jedynie szkła z powłoką antyrefleksyjną i z filtrem polaryzacyjnym. Szkła polaryzacyjne neutralizują oślepiające odblaski światła, np.: od wody lub mokrego asfaltu oraz zwiększają kontrast. Z kolei powłoka antyrefleksyjna zapobiega odbijaniu się światła od szkła. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że powłoka nie zmienia kontrastu i kolorów obrazu. Z tego też powodu bardzo często nakłada się ją na wewnętrznej stronie szkła, dzięki czemu redukuje ona światło wpadające z boku okularów. W ten sposób gwarantują one ostre, czyste i kontrastowe widzenie oraz posiadają 100% blokady przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

Jeśli nie masz odpowiednich okularów przeciwsłonecznych, to serdecznie zapraszamy do nas. Odwiedź nasze salony optyczny w Gliwicach i wybierz idealne okulary dla siebie.

  • 0 Comments 

    0 Comments