Pomoce
optyczne

Proponujemy pomoce dla osób u których okulary tradycyjne nie umożliwiają poprawy widzenia. Oferowane przez nas pomoce pozwalają polepszyć standard życia, poprzez powrót do możliwości czytania, pisania, oglądania telewizji i cieszenia się widokiem najbliższego otoczenia. W znacznym stopniu poprawiają ostrość widzenia nawet przy dużym niedowidzeniu.

Pomoce są dobierane indywidualnie w zależności od potrzeb osoby słabowidzącej. Na miejscu można zobaczyć każdą z dostępnych pomocy.

Lupa ręczna

Schweizer lub Eschenbach

Lupy ręczne z ledowym podświetleniem, które zużywa mało energii i ma długą żywotność. Podświetlenie jasne i równomierne dodatkowo wzmacnia kontrast obrazu i ułatwia czytanie w różnych warunkach. Jest lekka i łatwa do zabrania ze sobą. Cieszą się dużym powodzeniem wśród pacjentów niedowidzących.

MAXtv

To proste rozwiązanie dla osób słabowidzących do swobodnego oglądania najbliższego otoczenia. Idealne do relaksu i komfortowego oglądania telewizji – do użytku w domu lub gdy jesteś gdzieś np. na imprezy sportowe, do kina, do teatru. Regulacja dla każdego oka oddzielnie oznacza dostosowanie jakość obrazu. MAXtv są lekkie i wygodne podczas użytkowania. Odległość użytkowania do 3 m.

MaxDetail

Wersja Detail charakteryzuje się większym powiększeniem, służą do oglądania lub czytania z bliska. Regulacja dla każdego oka oddzielnie oznacza dopasowanie jakość obrazu. MaxDetail są lekkie i wygodne podczas użytkowania. Odległość użytkowania do 40 cm

Okulary lornetkowe

Tele-Med

Okulary do oglądania na odległość. Solidna ramka wykonana z wytrzymałego, wzmocnionego włóknem szklanym tworzywa sztucznego. Lekkie, pewnie leżą na nasadzie nosa. Duży zakres regulacji dla każdego oka oddzielnie oznacza dostosowanie jakość obrazu. Odległość użytkowania: 70 cm do ∞

Okulary lornetkowe

Rido-med

Okulary do oglądania w bliży. Solidna ramka wykonana z wytrzymałego, wzmocnionego włóknem szklanym tworzywa sztucznego. Lekkie, pewnie leżą na nasadzie nosa. System ustawiony pod odpowiednim kątem, ułatwiającym postrzeganie przedmiotów z bliskiej odległości. Duży zakres regulacji dla każdego oka oddzielnie oznacza dostosowanie jakość obrazu. Odległość użytkowania do 35cm

Lupa elektroniczna

Smartlux DIGITAL

Wyświetlacz i aparat w jednym z 5 „ekranem LCD. Można wygodnie trzymać w dłoni, z podstawką otwartą idealna do czytania, w pozycji pół-rozszerzony idealna do pisania. Posiada 4 różne poziomy powiększenia 5x, 7x 9x i 12x. Możliwość zrobienia zdjęcia i przyjrzenia się obrazu z bliższej odległości. Urządzenie bezprzewodowe z funkcją ładowania do sieci. Regulowane powiększenie i duży ekran kwalifikują tą pomoc optyczną jako jedną z najlepszych pomocy optycznych.

Monookulary Galileusza i Keplera

Firmy Eschenbach

Okular do oglądania telewizji, przydają się również na spacerach i wycieczkach. W przypadku użycia dodatkowej nakładki system jest idealny do czytania tekstu w bliskiej odległości. Możliwość trzymania w dłoni lub montaż monookularu w oprawie okularowej.

Okulary Lupowe

Soczewki montowane w klasycznej oprawie okularowej, posiadają duże powiększenie, mogą. Zaletą okularów lupowych jest wygoda, okulary są na nosie podczas użytkowania. Tekst czytany trzyma się w bliskiej odległości od okularu.