Soczewki okularowe
i kontaktowe

Okulary

Soczewki okularowe

Soczewki okularowe Hoya BlueControl to odpowiedź na technologię XXI wieku. Codziennie bowiem nasze oczy narażone są na nadmierne działanie niebieskiego światła, które emitują takie urządzenia jak tablety, telewizory czy smartfony.

Jak działają soczewki okularowe BlueControl?

Jest to światło, które emituje też słońce czy oświetlenie energooszczędne, jednak w większej ilości skutkuje najczęściej dyskomfortem. Ich dłuższe oddziaływanie na oczy może powodować suchość, podrażnienie lub zmęczenie oczu, a także bezsenność, bóle głowy czy niewyraźne widzenie.

Dzięki nowoczesnej powłoce BlueControl niebieskie światło emitowane przez urządzenia elektroniczne jest neutralizowane, a więc nie oddziałuje na nasze oczy.

Soczewki okularowe Hoya BlueControl powodują, że nasze widzenie jest wyraźne, kontrastowe, zrelaksowane i komfortowe, niezależnie od tego, co akurat robimy.

Do największych zalet soczewek okularowych BlueControl należą:

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe

Tu ważny jest wygląd i wygoda

Soczewki kontaktowe przeznaczone są dla osób, które nie chcą nosić tradycyjnych okularów.

Są szczególnie polecane osobom aktywnym, sprawdzają się w sytuacjach, kiedy noszenie okularów jest niemożliwe.

Dzięki swojej budowie, zapewniają dokładną i precyzyjną widoczność.

Szczególną zaletą używania soczewek kontaktowych jest:

W ofercie posiadamy soczewki korygujące dalekowzroczność, krótkowzroczność, astygmatyzm i prezbiopie. Ze względu na system wymiany oferujemy soczewki jednodniowe i wielokrotnego użytku.

W gabinecie specjalista podczas dopasowania soczewek kontaktowych oceni stan przedniego odcinka oka, przymierzy próbne soczewki kontaktowe. Oceni czy soczewki odpowiednio się układają na oku oraz czy posiadają odpowiednią ruchomość. W trakcie wizyty specjalista udzieli instrukcji odnośnie zakładania, zdejmowania i pielęgnacji.

Soczewki, okulary

Kupuj soczewki kontaktowe z wiarygodnego źródła tylko wtedy masz gwarancję jakości

Soczewki progresywne
Źródło grafiki: www.czasnawzrok.pl

Soczewki progresywne

Jedna para okularów zapewnia widzenie na każdą odległość

Soczewki te przeznaczone są dla osób powyżej 40 roku życia z zaburzeniami widzenia, związanymi z wiekiem. Sprawdzą się u osób, które często patrzą na różne odległości i potrzebują okularów do patrzenia w dal, do bliży, a także do pośrednich odległości. Wygląd takich okularów niczym nie różni się od tych ze zwykłymi soczewkami. Moc widzenia zmienia się na powierzchni soczewki, dzięki czemu umożliwiają wyraźne i płynne widzenie we wszystkich odległościach. Odpowiadając na pytanie czym są soczewki progresywne – są to soczewki składające się z trzech powierzchni przystosowanych do patrzenia w różnych odległościach. Ich zaletą jest łagodne odgraniczenie stref, dzięki czemu nie zniekształcają wyglądu oczu, a ponadto są użyteczne, łącząc 3 pary okularów w jednej.

Proces dopasowania i adaptacji

Decydując się na kupno soczewek progresywnych należy w pierwszej kolejności zrobić szczegółowe badanie wzroku i udać się do salonu optycznego, w którym optyk-technik dobierze odpowiednie soczewki, na podstawie przeprowadzonego wywiadu. Niezwykle ważne jest poznanie stylu życia i potrzeb związanych z  okularami, aby wybrać odpowiedni rodzaj soczewki progresywnej.  Adaptacja do „patrzenia progresywnego”  trwa od kilku godzin do kilku dni, dlatego nie można zniechęcać się po pierwszym kontakcie z takimi okularami. Oczy muszą przyzwyczaić się do płynnego przechodzenia z jednej odległości do drugiej. Będąc posiadaczem soczewek progresywnych warto pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, pionowe ruchy głową pomogą w  złapaniu ostrości na pożądanej odległości. Po drugie, chcąc coś przeczytać należy podnieść głowę delikatnie ku górze. Po trzecie, aby zobaczyć obiekt umiejscowiony z boku trzeba odwrócić całą głowę, a nie tylko gałki oczne. Po czwarte, przy schodzeniu ze schodów czy wychodzeniu z transportu miejskiego należy mocno schylić głowę, aby nie patrzeć przez strefę do bliży.

Podsumowując, czym są soczewki progresywne? To komfort i użyteczność w jednym!