Ubrania na męskie badania

Plan jest prosty, cel bardzo ważny: 17, 18 i 24 maja chętni przynoszą do CH FORUM nieużywane już ubrania w dobrym stanie.

Fundacja Kapitan Światełko – organizator kampanii Movember Polska – zamienia je na środki, które sfinansują badania dla mężczyzn w kierunku wczesnego rozpoznania nowotworów jąder i prostaty.

W ramach akcji „Ubrania na badania” przyjmowane będą niezniszczone ubrania zarówno dla dorosłych, jak i dziecięce. Organizatorzy proszą, aby nie przynosić pościeli, koców i obrusów.

Ideę akcji przybliża Jakub Kajdaniuk z Fundacji Kapitan Światełko. – Zbieramy ubrania, które mogą zostać jeszcze sprzedane, ale które nam nie są już potrzebne, bo wietrzymy szafę przed wakacjami. Każdy z nas ma jeszcze ten sweter, którego już na pewno nie założy czy kurtkę, w której nie chodził już tej zimy. Dzięki oddaniu ubrań będziemy mogli wymienić je na środki na badania w ramach naszej jesiennej akcji.

Ubrania będzie można oddać na specjalnym stanowisku w FORUM Inspirujących Spotkań (lokal na parterze CH FORUM). Wolontariusze Fundacji będą je przyjmować w piątek i sobotę 17 i 18 maja oraz w piątek 24 maja, w godz. 16:00 – 21:00.

Dla najhojniejszych darczyńców, tj. osób, które przyniosą przynajmniej 5 kg ubrań, CH FORUM przygotowało upominki.

W wybranych sklepach odzieżowych będą też obowiązywać atrakcyjne zniżki.

 

Info: CH Forum Gliwice

 

  • 0 Comments 

    0 Comments